שיקום - יעוץ - חינוך - הכשרה

תוכנית מוגנות

תוכנית מוגנות הינה חלק אינטגראלי בתהליך הטיפול בפגיעות מיניות. מטרתה לאפשר מרחב בטוח ומוגן הן לפוגע על-מנת להשתקם והן לקורבן הספציפי או לקורבנות פוטנציאלים עתידיים. תוכנית המוגנות מורכבת מרשת של כללים והנחיות אשר מובנים לאור שיתוף הפעולה של המטופל, גורמי התמיכה וההתקדמות בטיפול. 'רשת המוגנות' אינה מהווה עונש, כי אם מסייעת לקליינט והסביבה לפתח 'שומר חיצוני' לאור כך שה'שומר הפנימי' נכשל בעצירת הפגיעה שכבר התרחשה. עם ההתקדמות בתהליך הטיפולי וככל שהשליטה של המטופל גוברת – רשת המוגנות תהפוך פחות ופחות צפופה. בנוסף, תוכנית המוגנות יוצרת שפה משותפת ואחידה בין כל הגורמים.

בבניית התוכנית יש להתייחס אל המטופל בראייה הוליסטית ולקחת בחשבון השפעת פרמטרים דוגמת רמת המסוכנות, חשיפה לגורמי הסיכון, גורמי חוזק ותמיכה, מאפייני המטופל, שיתוף פעולה של המטופל והמשפחה, חשיפה לקורבנות פוטנציאלים, תפקוד יומיומי, שעות פנאי וכו'.

צוות 'שיחה' מיומן ומנוסה בפיתוח תוכניות מוגנות למגוון אוכלוסיות – ילדים, מתבגרים, מבוגרים ובעלי צרכים מיוחדים, המפגינים התנהגות מינית לא מותאמת ו/או פוגעת.


אנו בשיחה מציעים:

  • ליווי לבני משפחה בגיבוש תוכנית מוגנות לבן משפחה הזקוק לכך
  • ייעוץ לאנשי חוק, חינוך ורווחה בבניית תוכנית מוגנות למטופלים
  • הכשרת צוותי טיפול, חינוך, חוק ודיור חוץ ביתי בפיתוח תוכנית מוגנות אישית (לאדם ספציפי) או הבניית תוכנית מוגנות מניעתית לכלל המסגרת.