שיקום - יעוץ - חינוך - הכשרה

"חיינו המיניים הם מקור המאווים בחיינו, מקור החסר, אי הנחת והפניה אל האחר" (באלינט)

מיניות האדם מלווה אותו לאורך חייו. ביטויה יכול להביא אותו לתחושות עונג והתעלות, אך גם לגרום לו סבל וייסורים. המיניות מושפעת מהיבטים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים, תרבותיים ואישיים ומהווה מרכיב מרכזי בזהותו של האדם.

מיניות בגיל השלישי

למין, אהבה ואינטימיות אין גיל.
הנאה, מגע, חום וקרבה הם צרכים בסיסיים הקיימים אצל כל אדם מיום לידתו ועד יומו האחרון. תוחלת החיים ההולכת ועולה משנה לשנה, מחייבת התאמות ושינוי בהתייחסות לאיכות החיים של אנשים 'בגיל השלישי', בתחומי הדיור, הפנאי, הבריאות, וכמובן- מיניות וקשרים זוגיים.
מיניות נתפסת בעיני רבים באופן מצומצם רק כיחסי מין, אך היא היא כוללת בתוכה את הזהות המינית שלנו, את תפקידי המין שלנו, את הדרך בה אנו מתנהגים, מתקשרים עם אחרים ומרגישים. אושרו של האדם מושפע מהיכולת שלו לשלב זה בזה, באופן הרמוני, את כל מרכיבי אישיותו, לרבות מיניותו. נוכחותה בחיי האדם בכל גיל, תורמת לבריאות הפיזית, לחוזק הנפשי, לביטחון העצמי ולשמחת החיים.
קיימים מיתוסים רבים לגבי מיניות בגיל השלישי. הנפוץ מכולם הוא כי: "המין שייך לצעירים". אך דווקא בתחום חיים כה משמעותי, נעדיף את הגישה הגורסת כי "עם הגיל והוותק- בא הניסיון". זאת כמובן בהתייחס לעובדה שההתנהגות המינית שלנו משתנה בגילאים השונים ומחייבת התאמות למצבים בריאותיים, רגשיים, פיזיולוגיים, וכד'.


לכל אדם יש חלומות, פנטזיות, רצונות וחשקים. אנו בצוות שיחה מציעים הרצאות וסדנאות דינאמיות למתן לגיטימציה, להעשרת הידע, ולשיח פתוח ומאפשר על מיניות בכל גיל:

  • סדנא לצוותים במערכי דיור מוגן ולעובדי קשישים בקהילה בנושא לגיטימציה ועמדות כלפי מיניות בגיל השלישי
  • הרצאות לבני הגיל השלישי, בנושאים:
    • עד מאה ועשרים – מניות, אהבה והנאה בגיל השלישי
    • הזהב שבגיל – השפעת המיניות על איכות החיים של הפרט